Zmiany w planach zagospodarowania terenu

07.11.2018   Autor: Artur Maras
---

Zmiany w uchwale budżetowej oraz planach zagospodarowania przestrzennego to najważniejsze punkty minionej sesji Rady Miasta Piły. Na osiedlu Górne przy ul. Wyspiańskiego powstanie nowy parking. Zmiany zagospodarowania dotyczą także rejonu miasta zwanego Kośnem.

- Chodzi o drogi i infrastrukturę i ustalając zasady zagospodarowania wzięliśmy pod uwagę też potrzeby lotniska. Wysokość zabudowy w tym miejscu będzie ograniczona z tego powodu, że na lotnisku powstanie drugi pas startowy - mówi Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Kośno to historyczna nazwa rejonu przez który przebiega obecna ul. Wypoczynkowa. Teren ten znajduje się na końcu miasta w kierunku zachodnim. Ma on charakter przemysłowy i częściowo rolniczy. Znajdują się tu m.in. dwie drukarnie. Dzięki zmianie planu wyznaczono około 20 hektarów nowych terenów usługowo-produkcyjnych.

Radni uchwalili także zmianę planu w rejonie ulic: Słowackiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego i Ceglanej. Pozwoli ona m.in. na zagospodarowanie placu obok marketu przy ul. Wyspiańskiego. Zabiegała o to Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która chce w tym miejscu zbudować parkingi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group