Maciej Żebrowski zastąpi Bogusławę Towalewską

06.11.2018   Autor: Michał Kępiński
---

W Wałczu w fotelu burmistrza przez 5 lat zasiadać będzie Maciej Żebrowski z Koalicji Obywatelskiej. W niedzielnym głosowaniu uzyskał on ponad 66 proc. głosów.

Maciej Żebrowski był faworytem drugiej tury wyborów samorządowych w Wałczu. Obecnego radnego poparło 6441 osób. Do urn poszło prawie 10 000 wałczan. Maciej Żebrowski dziękował za wszystkie głosy poparcia. Nie zamierza jednak spoczywać na laurach i od samego początku zabiera się do ciężkiej pracy.

– Na początku to trzeba przyjrzeć się funkcjonowaniu urzędu. Nie będzie żadnych pochopnych ruchów i spokojnie urząd funkcjonuje chcemy żeby funkcjonował dalej, więc zaburzać jego funkcjonowania nie zamierzam. Ja już to wczoraj w nocy zadeklarowałem, że pierwszym krokiem to będzie na pewno zajęciem się problematycznym przejściem dla pieszych na Wojska Polskiego
- deklaruje Maciej Żebrowski, nowo wybrany burmistrz Wałcza.

Marek Subocz w niedzielnych wyborach zdobył 3311 głosów. Jak zaznacza wynik przyjmuje z pokorą i wcale nie uważa go za porażkę. To cenna lekcja i kolejne nabyte doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

– Taka jest demokracja, taka jest polityka. Decydują mieszkańcy, decyduje społeczeństwo i ja z pokorą przyjmuje te informację, co nie znaczy, że w jakiś sposób zamykam się, odłączam się, bo dalej działam i z pewnością będę działał na rzecz rozwoju przede wszystkim naszego województwa, ale również oczywiście tak jak dotychczas będę wspierał i Wałcz - mówi Marek Subocz, kandydat na burmistrza Wałcza.

Kadencja obecnej burmistrz Bogusławy Towalewskiej wygasa 16 listopada. Po tym terminie nowy burmistrz zostanie zaprzysiężony w ciągu tygodnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group