Asta Video Fest

Kibole Lecha Powstańcom Wielkopolskim

31.10.2018   Autor: Redakcja
---

Tradycyjnie przy okazji Dnia Wszystkich Świętych kibice Lecha Poznań w całej Wielkopolsce prowadzą zbiórkę środków na renowację grobów oraz mogił Powstańców Wielkopolskich. W ubiegłym roku udało się zebrać razem ponad ćwierć miliona złotych.

Pieniądze zostały wykorzystane na upamiętnienie oraz remont pomników poległych żołnierzy w niepodległościowym zrywie Wielkopolan, który wybuchł 27 grudnia 1918 roku. Zbiórka prowadzona będzie również w Pile przed dwoma głównymi wejściami na Cmentarz Komunalny.

- W tym roku obchodzimy okrągłą 100 rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, dlatego planujemy kwestować już w ten weekend. Dodatkowo będziemy stać z puszkami w środę oraz tradycyjnie przez cały dzień 1 listopada. W roku ubiegłym udało się zebrać 2200zł, serdecznie dziękujemy za hojność i liczymy, że przy okazji tak okrągłej rocznicy uda się poprawić ten wynik co najmniej o dwa razy. Pieniądze z puszek w tym roku zostają w Pile i chcemy je przeznaczyć m.in. na tablicę informacyjną o więzionych powstańcach przy obecnym Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile. Monitorujemy cały czas groby powstańcze na terenie naszego regionu i staramy się wykonywać prace remontowe na bieżąco. Jeśli jednak są jeszcze osoby, które wiedzą gdzie potrzebna jest taka interwencja to prosimy o kontakt przez facebooka na stronie Pilscy Patrioci - mówi Damian Jagła z Pilskich Patriotów.

Przy okazji takich zbiórek podczas rozmów z mieszkańcami udało się już kilkukrotnie odnaleźć groby żołnierzy, którzy walczyli w Powstaniu Wielkopolskim.

Zbiórka prowadzona będzie:
31 października (środa) 15:00 - 18:00
1 listopada 9:00 - 18:00

Pilscy Patrioci planują Marsz Powstańców Wielkopolskich, który przejdzie ulicami Piły 27 grudnia.

fot. i opr. Pilscy Patrioci

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group