14 mln zł dofinansowania na pilską wyspę

17.10.2018   Autor: Paweł Różycki
---

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego została podpisana umowa o dofinansowanie „Rewitalizacji przestrzeni publicznej w Pile – tereny nadrzeczne rzeki Gwdy i północnej części wyspy miejskiej. Całkowity koszt projektu to 18 mln złotych, z czego 12,7 mln zł to dofinansowanie unijne, a 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Projekt obejmuje rewitalizacje terenów publicznych na Gwdą w rejonie ul. Dąbrowskiego oraz północną stronę parku na wyspie, czyli rejon o łącznej powierzchni prawie sześciu hektarów. W celu zintegrowania obydwu terenów planowana jest budowa kładki pieszo – rowerowej przez rzekę. W pierwszym przetargu okazało się, że wykonawcy złożyli oferty przekraczające możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia.

W parku na wyspie zmienione będą alejki spacerowe, dokończony zostanie ring pieszo – rowerowy okalający wyspę, a także powstanie nowe oświetlenie i uzupełnienie systemu monitoringu miejskiego.

Część terenów nadrzecznych w rejonie ul. Dąbrowskiego zyska nowe funkcje. Powstanie skateplaza z torem rolkowym, boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz kalistenika.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group