Pilski UAM zainaugurował rok akademicki

14.10.2018   Autor: Artur Maras
---

Gaudeamus rozbrzmiało w czwartek w murach Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, gdzie w poczet społeczności akademickiej uroczyście zostali przyjęci nowi studenci. Jednostkę czekają w tym roku poważne zmiany.

- Nowa Ustawa o Szkolnictwie Wyższym i Nauce zmieni nasz status. Awansujemy do filii uniwersytetów. Filii, czyli do takiego małego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który z jednej strony będzie niezależny od wydziałów, a z drugiej strony będzie mógł mieć, co w przypadku instytutu do tej pory nie było możliwe, równocześnie te kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem na Uniwersytecie Poznańskim czyli na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu - tłumaczy dr Paweł Owsianny, zastępca dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

W praktyce oznacza to, że poza własną ofertą pilskiego UAM jaką są studia na kierunkach: gospodarka wodna oraz technologie informatyczne, jednostka będzie mogła także otwierać kierunki cieszące się dużym zainteresowaniem na poznańskiej uczelni. Na początek mowa o pracach nad uruchomieniem trzech kolejnych kierunkach. Obecnie dostosowywany jest statut Instytutu do zmian w szkolnictwie wyższym. W tym roku w poczet uczelni na dwóch wspomnianych kierunkach zostało przyjętych 80 osób. Łącznie w budynku przy ul. Kołobrzeskiej studiuje około 200 osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group