Nowy dyrektor w pilskich lasach

11.10.2018|Autor: Redakcja

Ryszard Standio nie jest już dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny powołał 9 października nowego dyrektora. Został nim Damian Szcześniak, dotychczasowy zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Sarbia w RDLP w Pile.

Damian Szcześniak urodził się w Czarnkowie. Po ukończeniu Technikum Leśnego w Goraju, studiował na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Przyrodniczy). Na tej samej uczelni ukończył także studia podyplomowe “Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Leśnictwie i Ochronie Przyrody” oraz “Hodowla lasu”.

Pracę w Lasach Państwowych rozpoczął 21 lat temu w Nadleśnictwie Sarbia, w którym zdobywał doświadczenie i przechodził przez kolejne etapy kariery zawodowej, począwszy od stażysty, poprzez stanowiska instruktora technicznego, specjalisty Służby Leśnej, inżyniera nadzoru aż do zastępcy nadleśniczego.

Nowy dyrektor swoją pracę pragnie opierać na uczciwości, wzajemnym szacunku i pracy w zespole. Deklaruje, że jedynym z priorytetów jest dla niego współpraca z samorządami oraz dbałość o pozytywny wizerunek Lasów Państwowych.

Prywatnie interesuje się łowiectwem i historią.

opr. RDLP w Pile

Przeczytaj więcej o: Damian Szcześniak, Nowy dyrektor w pilskich lasach, rdlp w pile, regionalna dyrekcja lasów państwowych w Pile, Ryszard Standio nie jest już dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Artur Szymański

    Artykuł o leśnikach, a na zdjęciu myśliwi. Nieźle. Trzeba było dać zdjęcie siedziby RDLP jeżeli redakcja nie odróżnia leśnika od myśliwego.

  • leśnik

    Na zdjęciu jest Damian Szcześniak – nowy dyrektor 😉

  • Kotwiłło Barnaba

    A co się stało, ze o pan Standio jest już niedobry ?. . za stary czy brak pis-owskiej legitymacji w kieszeni ?