Radny na podwójnym gazie. Odszedł z PSL

13.09.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Członek rady powiatu złotowskiego został zatrzymany przez policję będąc pod wpływem alkoholu. Jak się okazało – nie było to pierwsze takie zdarzenie z jego udziałem.

- Policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli w miejscowości Rudna, kierującego Volkswagenem T4, który zachował się w sposób nietypowy, ponieważ widząc nadjeżdżający policyjny radiowóz nagle zjechał na pobocze, po czym myśląc, że policjanci stracili go z oczu, włączył się ponownie do ruchu.Wówczas został zatrzymany, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazała się, że w wydychanym powietrzu miał 0,72 mg/l, co daje ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje mł. asp. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Zatrzymanym mężczyzną był radny Rady Powiatu w Złotowie, Arkadiusz Tomke. Nie był to jego pierwszy taki incydent. W grudniu 2015 prowadził samochód, mając 0,7 promila alkoholu we krwi. Wtedy też został na niego nałożony 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów, który teraz został złamany.

Mężczyźnie grozi teraz pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat, grzywna 10 tysięcy złotych oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Arkadiusz Tomke zrzekł się mandatu radnego oraz opuścił szeregi PSL-u.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group