Polonia - ROW: ostatni akord przed barażami

25.08.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Przed Euro Finnance Polonia Piła ostatni mecz w tym sezonie Nice 1. ligi żużlowej. Po odjechaniu trzynastu meczów ekipa znad Gwdy ma na swoim koncie ledwo siedem punktów i nic nie wskazuje na to, by w niedzielę pilanie dopisali sobie kolejne, jako że ich przeciwnikiem będzie wymagający rywal - ROW Rybnik.

Zdecydowanym faworytem jutrzejszej potyczki będą goście, którym zawsze dobrze szło w starciach z zespołem z grodu Staszica. Zeszłoroczny ekstraligowiec wygrał osiem z jedenastu konfrontacji z pilską Polonią. Za gośćmi nie przemawia jednak bilans meczów przy Bydgoskiej - wygrali oni bowiem jedynie dwa z pięciu spotkań. Dwukrotnie w Pile zwyciężyli miejscowi, a raz był remis. Tyle że o ile jeszcze w dwóch poprzednich sezonach obiekt, na którym na co dzień jeździ Polonia był twierdzą trudną do zdobycia nawet dla najlepszych drużyn w lidze, o tyle w tych rozgrywkach pilanie bardzo mało punktowali. Co prawda cały tegoroczny dorobek poloniści zdobyli u siebie, ale tylko cztery oczka na torze - w meczach przeciwko Wybrzeżowi Gdańsk (48:42) w drugiej kolejce i Orłowi Łódź (49:41) w szóstej rundzie. Trzy pozostałe Polonia dostała w prezencie od Arge Speedway Wandy Kraków, a w zasadzie Głównej Komisji Sportu Żużlowego, która przyznała walkowera na korzyść Wielkopolan.

Warto dodać, że spadkowiczowi bardzo zależy na zwycięstwie w spotkaniu z Polonią, jako że zdobycie trzech punktów da żużlowcom ROW-u trzecią lokatę w tabeli, w związku z czym w półfinale play-offu unikną zajmującego pierwsze miejsce Speed Car Motoru Lublin, z którym dwukrotnie przegrali w obecnych rozgrywkach (42:48 w Lublinie i 43:47 w Rybniku).

Mimo małych szans na zwycięstwo, które i tak nie uchroniłoby polonistów przed barażami, jako że szósty w tabeli Orzeł Łódź ma na swoim koncie dwanaście punktów, pojadą w najsilniejszym składzie. Do jazdy wrócą Pontus Aspgren oraz Rafał Okoniewski, nie zabraknie także najsilniejszych punktów zespołu w ostatnich tygodniach, czyli Tomasa Jonassona i Tomasza Gapińskiego. Wszyscy zawodnicy zgodzili się na obniżenie wynagrodzenia za liczbę zdobytych punktów w związku z problemami finansowymi klubu.

Początek meczu w niedzielę o 14.30.

 

Awizowane składy:

 

Euro Finannce Polonia Piła:
9. Thomas Jonasson
10. Pontus Aspgren
11. Adrian Cyfer
12. Tomasz Gapiński
13. Rafał Okoniewski
14. Patryk Fajfer

 

ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Andrzej Lebiediew
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group