Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

17.08.2018   Autor: AK
---

Rusza zbiórka podpisów poparcia pod ideą nazwania jednego z pilskich rond im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy akcji mają zgodę fundacji.

Fundacja WOŚP dała także obietnicę, że jeśli akcja się powiedzie, na nadanie imienia rondu może przyjedzie założyciel orkiestry Jurek Owsiak.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jest uznawana za organizację o największym zaufaniu społecznym w Polsce. Dzięki niej jest niesiona pomoc najsłabszym i najbardziej potrzebującym - najmłodszym, a od niedawna też najstarszym. Tam gdzie brak jest pieniędzy na podstawowe potrzeby człowieka, które powinno zabezpieczać państwo, czyli na służbę zdrowia, jest WOŚP ze swoim serduszkowym sprzętem - czytamy w uzasadnieniu.

W sobotę organizatorzy akcji będą zbierać podpisy pod inicjatywą. Od godz 10.00 pod Intermarche, a od 14.00 na pilskim deptaku.

- Od wielu lat w Pile jak i innych miastach wielu wolontariuszy, darczyńców, bierze czynny udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rondo WOŚP byłoby nie tylko oddaniem szacunku dla tej pięknej akcji ale również podziękowaniem wielu pokoleń wolontariuszy naszego miasta - przekonują Izabela Milewska oraz Mirka Szudera z Inicjatywy Demokratycznej.

fot. Canvas Marcin Szymański

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group