Enea PTPS bez licencji, za to z nową zawodniczką

09.07.2018|Autor: Paweł Różycki

Klub siatkarski Enea PTPS Piła nie otrzymał w pierwszym podejściu licencji na grę w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019. Zaprezentował za to wracającą po ośmiu sezonach do Piły Klaudię Kaczorowską.

Komisja licencyjna przyznała klubowe licencje na sezon 2018/2019. W Lidze Siatkówki Kobiet akceptacji na grę w najbliższych rozgrywkach nie otrzymał między innymi pilski klub Enea PTPS oraz… Mistrz Polski Chemik Police. Drużyny z „koncesją” na grę to Volleyball Wrocław, Małopolski Klub Siatkówki Muszyna (zgłosi do rozgrywek zespół Radomki Radom), Pałac Bydgoszcz, ŁKS Commercecon Łódź oraz Trefl Proxima Kraków. Brak licencji oznacza braki formalne w procesie licencyjnym, bądź zadłużenie klubu. Po dopełnieniu formalności lub spłacie zadłużenia klub będzie mógł ponownie starać się o zgodę na grę w sezonie 2018/2019.

Niezależnie od braku licencji Enea PTPS Piła kompletuje skład na najbliższe rozgrywki. Po zakontraktowaniu nowego trenera z Hiszpanii Guillermo Naranjo Hernandeza, przyjmującej greczynki Olgi Strantzali, a także libero Karoliny Portalskiej do pilskiego zespołu po ośmiu latach przerwy wraca przyjmująca Klaudia Kaczorowska. Ta utytułowana zawodnicza rodem z Trzcianki zdobyła już z pilskim zespołem Puchar Polski, wicemistrzostwo i brązowy medal Mistrzostw Polski. Po rozstaniu z pilskim klubem grała w Muszyniance Muszyna (mistrzostwo i Puchar Polski), BKS Aluprof Bielsko – Biała, Atomie Trefl Sopot (mistrzostwo, dwukrotnie wicemistrzostwo i brązowy medal Mistrzostw Polski) oraz w Developersie Rzeszów (brązowy medal Mistrzostw Polski). W 2009 roku wraz z reprezentacją Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy, a w 2014 również brąz w Lidze Europejskiej.

Warto dodać, że po zakończeniu sezonu 2017/2018 w Enea PTPS Piła została jedynie libero Anna Pawłowska. Pozostałe zawodniczki oraz trener Jacek Pasiński postanowili poszukać sobie nowych pracodawców. I tak trzecia najlepiej serwująca w LSK Karolina Różycka trafiła do Energetyka Poznań, czwarta najlepiej punktująca w całej lidze Dajana Boskovic do Seriyer Belediyespor w Turcji, Żaneta Baran do Wisły Warszawa, Agata Babicz do Budowlanych Łódź, a Anna Stencel do Proximy Kraków. Justyna Łysiak i trener Jacek Pasiński wciąż pozostają bez klubu. Tą pierwszą zainteresowany jest podobno Mistrz Polski Chemik Police.

fot. Enea PTPS Piła

Przeczytaj więcej o: Enea PTPS Piła, Klaudia Kaczorowska, klub siatkarski Piła, licencja Enea PTPS Piła, licencja siatkówka Piła, Liga Siatkówki Kobiet, PTPS Piła, siatkarka Piła, siatkówka piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Tomasz Szczeklik

  Nie Agata Stencel tylko Anna.

 • Polonia to my

  W Pile tylko Polonia !

  • Grajux

   Są też inne sporty na świecie 🙂 Chyba, że mam rozumiem to jakby Pan chciał by tylko żużel był a reszta jest nieważna i można zamknąć. Fanatyczni kibice.

   • krzych

    Jaki on “Pan”, to zwykły gimbus.

  • kibic

   tylko LEGIA!!!!