Dziś rozpoczynają się Bukowińskie Spotkania

20.06.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Folklor, kultura i dobra zabawa. W środę w Jastrowiu rozpoczyna się „polski” etap Bukowińskich Spotkań. W trakcie festiwalu, na scenie zaprezentuje się niemal 5 tys. artystów i 140 zespołów z pięciu krajów.

- Środa to jest już taki oficjalny start. Najpierw spotkamy się w centrum Jastrowia, będziemy realizować program „Wspólna ulica” i to będzie odbywać się w godzinach przedpołudniowych. Natomiast o godzinie 19.00 w Jastrowiu ruszy korowód, a po korowodzie nastąpi oficjalne otwarcie i pierwsze prezentacje. Będziemy na tej edycji jastrowsko – pilskiej gościć 19 zespołów, które przyjadą z Ukrainy, Rumunii, Węgier, Słowacji i oczywiście z Polski - mówi Zbigniew Kowalski, dyrektor międzynarodowego festiwalu folklorystycznego Bukowińskie Spotkania.

Koncerty i przedstawienia w Jastrowiu odbywać się będą na ulicy Wojska Polskiego, placu Jana Pawła II i plaży miejskiej. Oprócz występów zespołów, zaplanowano między innymi widowiska w ramach nocy świętojańskiej i pokazy laserów.

W piątek Bukowińskie Spotkania przeniosą się do Piły i potrwają tu do niedzieli. Festiwal będzie odbywać się w trzech miejscach: na ulicy Śródmiejskiej, placu Zwycięstwa i na Bulwarach Chatellerault. 30 czerwca Bukowińskie Spotkania przeniosą się na Ukrainę, następnie Rumunię i Węgry. Oficjalne zakończenie tego największego festiwalu folklorystycznego w tej części Europy zaplanowano na 26 sierpnia w Dzierżonowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group