KP Piła klubem partnerskim Lecha Poznań!

08.06.2018   Autor: Paweł Różycki
---

Klub Piłkarski Piła zostanie klubem partnerskim Lecha Poznań. Fakt ten potwierdził podczas ostatniej wizyty w Pile szef szkolenia Akademii Lecha Poznań trener Rafał Ulatowski.

Szef szkolenia Akademii Lecha Poznań Rafał Ulatowski podczas swojej ostatniej wizyty w Pile spotkał się z przedstawicielami Klubu Piłkarskiego Piła oraz obejrzał trening juniorów pilskiego zespołu. Wizyta zaowocowała deklaracją, że KP Piła zostanie klubem partnerskim Lecha Poznań.

Lech Poznań chce się otworzyć poza swoje granice miejskie, bo jesteśmy klubem, który jest znaczącą marką w Poznaniu, ale też i klubem, który jest znaczącą marką w całej Wielkopolsce. Między innymi w ostatnim czasie powstała idea klubów partnerskich. Klubów takich, które my możemy wspierać swoim zapleczem metod szkoleniowych, programów na podstawie, których kształcimy młodych zawodników Akademii Lecha Poznań. Patrząc na mapę Wielkopolski doszliśmy do wniosku, że Piła może być jednym z takich obszarów na północy naszego województwa, która do tej pory nie była objęta żadnym klubem partnerskim, tym bardziej naszym. Wiemy, że w Pile jest wielu kibiców Lecha, którzy dają temu wyraz na meczach, kiedy przyjeżdżają na Bułgarską do Poznania, na mecze Kolejorza. W Akademii Lecha Poznań mamy jednego piłkarza rodem z Piły, z rocznika 2004, Oliwiera Dobosza, a chcemy mieć więcej takich Oliwierów, bo jest to bardzo dobrze wyszkolony zawodnik. W tym roku Oliwier kończy przygodę z grupą poznańską i przechodzi do akademii we Wronkach, a wiemy że w tej akademii szkolimy najlepszych z najlepszych. Liczymy na zawodnika z Piły, który w przyszłości zasili pierwszą drużynę Kolejorza. Wiemy, że droga do tego jest daleka, ale chcemy służyć pomocą mniejszym klubom, które tez chcą być dumne, z tego że potrafią wychować zawodnika, który będzie biegał po boiskach Ekstraklasy w koszulce Lecha Poznań – powiedział Rafał Ulatowski, szef szkolenia Akademii Lecha Poznań.

Współpraca Klubu Piłkarskiego Piła z Lechem Poznań daje ogromne możliwości zawodnikom na szkolenie razem z rówieśnikami ze stolicy Wielkopolski i być może debiut w juniorskiej lub dorosłej trzeciej sile Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. To również szansa dla pilskich trenerów, którzy mogą wymieniać się wiedzą z najlepszymi trenerami akademii Lecha.

fot. KP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group