Debata o potencjale Północnej Wielkopolski

03.06.2018   Autor: AK
---

Trwają dyskusje w Parlamencie Europejskim o tym jak będzie wyglądać finansowanie unijne na lata 2021-2030. To też ma się przełożyć na plany rozwoju Wielkopolski. Już teraz trwają konsultacje subregionalne nad kierunkami rozwoju województwa. Jak podkreśla marszałek województwa wielkopolskiego - trzeba brać pod uwagę wyzwania jakie niesie ze sobą przyszłość.

- Coraz częściej dowiadujemy się o pracach nad sztuczną inteligencją, robotyzacją, wielu procesów, czy przemysłowych, czy też transportowych, chociażby autonomiczne pojazdy, bez kierowców, które będą przewozić pasażerów, np. autobusy, tramwaje, czy też samochody osobowe bez kierowców, np. taksówki miejskie, nad tym wszystkim intensywnie się pracuje i to może być perspektywa dwóch, trzech, pięciu lat, kiedy to kiedy to stanie się standardem w wiodących krajach świataMarek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

I te zmiany należy wziąć pod uwagę w planowaniu rozwoju także Wielkopolski. Być może trzeba przeznaczyć więcej środków unijnych na współpracę biznesu z uczelniami i wspieraniem nowych technologii. Te także będą wykorzystywane w zbrojeniach, o czym już teraz głośno się mówi w całej unii, a to w związku z pojawieniem się zagrożenia terroryzmem.

Na co przeznaczać więcej dotacji unijnych w subregionie pilskim? O tym będą dyskutować samorządowcy już w najbliższy poniedziałek. W ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego 4 czerwca o godz. 10.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpocznie się debata poświęcona potencjałom i problemom rozwojowym Wielkopolski Północnej. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego i złotowskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group