Asta Video Fest

Zbierają pieniądze na pomnik

27.05.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

W Trzciance ma stanąć warty blisko 150 tysięcy złotych Pomnik Niepodległości. Komitet zajmujący się jego powstaniem organizuje zbiórkę, gdyż monument ma być opłacony z datków mieszkańców.

Pomnik Niepodległości w Trzciance ma powstać w ramach obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt wykonała artystka z Trzcianki Elżbieta Wasyłyk. Na realizację inwestycji potrzeba aż 150 tysięcy złotych. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Niepodległości w Trzciance chce aby to mieszkańcy złożyli się na jego powstanie. Na jego miejsce wybrano skwer niedaleko Zespołu Szkół Katolickich. Ma on być nie tylko pamiątką ale przede wszystkim miejscem edukacji.

Jest to pomnik ponad podziałami dlatego ma wyjątkową wartość historyczną i społeczną, i obywatelską. Inicjatorzy tego pomnika nie należą do żadnej partii politycznej, mają swoje poglądy. - mówi Mieczysław Ślesicki z Komitetu Budowy Pomnika Niepodległości w Trzciance

Komitet zorganizował zbiórkę społeczną na budowę pomnika. Przedstawiciele z puszkami pojawili się niedaleko kościoła i w Parku 1 Maja. Obecnie udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Datki można wpłacać również na konto bankowe podane na fanpejdżu Komitetu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group