Plany na zagospodarowanie Półwyspu Strączno

18.05.2018   Autor: Redakcja
---

Domki turystyczne pod wynajem, tarasy widokowe, czy pole biwakowe, to tylko niektóre z elementów projektu zagospodarowania Półwyspu Strączno. Projekt wałeckiego samorządu to inwestycje warte prawie dziesięć milionów złotych. Niegdyś jedno z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w naszym regionie obecnie niemal pusty.

Półwysep Strączno jeszcze kilka lat temu cieszył się wielkim zainteresowaniem turystów i szukających odpoczynku nad wodą. Teraz pozostały już tylko wspomnienia, bo odwiedzających obiekt jest coraz mniej.

Pomysł na ożywienie Półwyspu ma wałecki samorząd. W planach jest powiększenie plaży, budowa tarasów widokowych i domków turystycznych pod wynajem. Powstać ma również pole biwakowe i miejsce na campery, czyli samochody turystyczne. Projekt przygotowany przez wałecki urząd miasta nie będzie jednak należał do najtańszych.

– Wcześniej czy później, mam nadzieję że wcześniej ten Półwysep nabierze życia i charakteru. Nie ma co ukrywać koszty prac jakie musimy tam poczynić są wysokie. Może to być kwota około ośmiu, czy dziewięciu milionów złotych, ponieważ należy tam zrobić drogę i doprowadzić media - tłumaczy Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Na razie jednak wałeccy urzędnicy czekają na decyzję w sprawie możliwości wycięcia drzew, aby móc rozpocząć inwestycje. Swój pomysł na ożywienie Półwyspu Strączno miała Wałecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Jej przedstawiciele mają wątpliwości co do projektu samorządu miejskiego. Twierdzą też, że jest zbyt drogi.

– Prosiliśmy panią burmistrz, żeby jako WLOT-owi dofinansować nam przenośną infrastrukturę energetyczną i wodną, wtedy można by to na sezon rozkładać. Ludzie mogliby by tam funkcjonować, a po sezonie to rozebrać. Koszty byłyby mniejsze, bo ludzie pracowaliby społecznie i by się ekonomicznie bilansowało. W tej chwili ja nie widzę możliwości zbilansowania ekonomicznego tego pomysłu, a na koszt podatnika można wszystko tylko pytanie, co na to podatnik?
- zastanawia się Roman Wiśniewski z Wałeckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Samorząd wałecki chce wystawić na sprzedaż działki na Półwyspie Strączno pod zabudowę hotelową. Pozyskane ze sprzedaży pieniądze będą przeznaczone na inwestycje w zabudowę turystyczną półwyspu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group