Rozpoczął się proces w sprawie śmierci Lilianki

15.05.2018|Autor: Michał Kępiński

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces w którym Szymon B. i Angelika B. odpowiadają za zabójstwo dwuletniej Liliany. Dziewczynka zmarła w marcu ubiegłego roku w wyniku urazów czaszki i obrzęku mózgu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Na początku marca prokurator rejonowy w Pile skierował do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Szymonowi B. i Angelice B. Oskarżonym został postawiony zarzut zabójstwa Lilianny.

W ocenie śledczych zachowanie matki i ojczyma dziewczynki wskazuje na to, że godzili się oni, że obrażenia ciała, których dostała mogą skutkować jej śmiercią – podkreślała Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Dziś o godzinie 9.00 w Sądzie Okręgowym w Poznaniu ruszył proces. Szymon B., ojczym dziewczynki nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Matka Lilianki natomiast odmówiła składania zeznań. Sędzia odczytał jej wcześniejsze wyjaśnienia.

Nie powiedziałam lekarzowi, że Szymon uderzył Lilkę. Bałam się go. Mówił, że mnie zabije jeśli powiem komukolwiek, że bije dzieci i mnie. Bałam się o swoje życie i dzieci. Nie powiedziałam, że dziecko miało uraz nawet jak było nieprzytomne, bo chciałam chronić życie Lilki – odczytał zeznania Angeliki B., sędzia Tomasz Borowczak.

Kobieta podczas rozprawy w całości nie podtrzymała swoich zeznań. Tłumaczyła, że była w szoku i do takich wyjaśnień zmusili ją funkcjonariusze.

Nie podtrzymuje zeznań, były złożone pod przymusem policjantki. Policjantka odmówiła mi pomocy psychologa. Mówiła, że jak tak zeznam to szybciej zobaczę dzieci. Byłam w szoku, a ona te zeznania wymusiła – wyjaśniała podczas procesu Angelika B.

Szymon B. nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. W swoim zachowaniu nie widzi nic niewłaściwego. Odtworzony był też eksperyment procesowy.

 

 

Przeczytaj więcej o: angelika b piła, rusza proces o zabójstwo, sad okregowy w poznaniu, śmierć dziecka, szymon b piła, zabił dziecko bo nie szło mu w grze, zabójstwo Lilianki

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • brakslow

    Zdecydujcie się, niegramoty, w którym sądzie odbywa się proces. Raz piszecie, że w Okręgowym, później, że w Rejonowym. Ja wiem, że chodzi rzecz jasna o Okręgowy, bo sprawy z tego zarzutu prowadzone w Sądzie Rejonowym być nie mogą, ale moglibyście być jednak bardziej sumienni, rzetelni i wreszcie, jako media, choć nieco poważni! BRAK SŁÓW.

  • Pingback: Nie przyznają się do spowodowania śmierci Lilianki - asta24.pl()