Zatrzymani z narkotykami za ponad 200 tys. zł

09.05.2018   Autor: Paweł Różycki
---

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich i łącznie zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 200 tys. zł. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

Jak podaje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji to kolejny w tym roku sukces pilskich kryminalnych w walce z „narkobiznesem” i efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, w wyniku której zatrzymanych na przełomie kwietnia i maja br. zostało trzech mieszkańców Piły. Tymi osobami policjanci interesowali się od pewnego czasu. Gdy funkcjonariusze zebrali odpowiednie informacje, przystąpili do realizacji. Ujawnili na terenie ogródków działkowych w Pile profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Ten przestępczy proceder został zorganizowany w szklarni oraz murowanej altanie.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali zajmującego się uprawą 33-letniego mieszkańca Piły. Podczas przeszukania, kryminalni zabezpieczyli ponad 50 roślin konopi indyjskich, w różnej fazie rozwoju. Właściciel nielegalnego biznesu zorganizował profesjonalną uprawę składającą się z urządzeń nawilżających, systemu nawiewów oraz oświetlenia. Pilscy kryminalni dodatkowo zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, która ukryta była w pomieszczeniach gospodarczych, w słoikach, pudełkach, workach i torbach foliowych.

Pilscy kryminalni na terenie Piły, przed jednym z budynków mieszkalnych zatrzymali również dwóch mężczyzn. Na widok policjantów jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana. U drugiego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli papierowe zawiniątko także z zawartością marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych śledczy ujawnili kolejne narkotyki. Były to substancje psychotropowe oraz środki odurzające ukryte m. in. w plastikowych pudełkach.

Wszystkie ujawnione narkotyki w łącznej ilości blisko 5 kg zostały zabezpieczone przez pilskich kryminalnych, a trzech zatrzymanych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 200 tys. zł. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymani.

źródło: podkom. Żaneta Kowalska, KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group