Jakie jeszcze atrakcje w majowe święto?

02.05.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Liczne koncerty, wystawy zabytkowych samochodów, czy tańczenie poloneza. Słowem – w całym regionie majówka w pełni. Jakie atrakcje jeszcze przed nami?

Pierwszy dzień majówki w Pile był bardzo intensywny. Ćwierć maraton , mecz reprezentacji Polski na żużlu i wieczorne koncerty. Z okazji dnia flagi, uczniowie z pilskich szkół zaprezentowali na Wyspie taneczny pokaz. Wszystko to w ramach akcji „W rytm poloneza – impreza integracyjna".

A już dzisiaj o godz. 20.00 kolejne koncerty na Wyspie. Wystąpi znana z programu „The Voice of Poland” Natalia Sikora. Natomiast jutro zagra zespół S.O.S Abba Cover Show, grający największe hity szwedzkiego zespołu. W czwartek o 12.00 przy pomniku Stanisława Staszica wystąpi Pilska Orkiestra Rozrywkowa – wszystko to z okazji 227 rocznicy powstania Konstytucji.

W Wałczu imprezy związane z 3 maja odbędą się na ul. Dąbrowskiego. W planach między innymi pokazy bokserskie i programy artystyczne.

- Zgłosiły udział w majówce 34 organizacje oraz instytucje, które z nami współpracują. Będą oczywiście atrakcje dla młodszych i starszych uczestników, jak tzw. „Dzieciolandia”, którą będziemy prezentować już po raz trzeci. Zamek dmuchany, malowanie twarzy, różnego rodzaju atrakcje
- zapewnia Anna Witkowska-Oleszyńska ze Starostwa Powiatowego w Wałczu.

W tym o 19.00 koncert Cleo.

Majówka trwa także w Złotowie. Wczoraj na Półwyspie Rybackim odbył się zlot zabytkowych samochodów. Zwiedzający mogli zobaczyć ich aż 180.

- Co mamy na celu – oczywiście zgromadzić tutaj wszystkich właścicieli pojazdów, żeby pokazali swoje piękne, wspaniałe maszyny, żeby się tym pochwalić. Opowiedzieć historię tych pojazdów, skąd się wzięły, dlaczego jest ta pasja, pokazać miastu, że takie samochody są, że ktoś się angażuje w tę zabytkową motoryzację. Reasumując, poziom samochodów to prawdziwe weltklasse - zapewnia Łukasz Piszczek, organizator zlotu.

A już jutro na placu Paderewskiego układanie żywej flagi i odtańczenie poloneza. Początek o godz. 15.30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group