II Festiwal Studio Esti za nami...

20.04.2018   Autor: Redakcja
---

II Festiwal Studio Esti „Dzieciaki Talenciaki” za nami. W piątek 19 kwietnia w Wałeckim Centrum Kultury już po raz drugi konkursowo zaśpiewały Talenciaki Studio Esti, uczęszczające na zajęcia do Wałcza, Piły i Chodzieży. Dzieci prezentowały się w III kategoriach wiekowych - 4-9, 10-13, 14-17, a przygotowane zostały przez swoją panią instruktor Esterę Naczk - właścicielkę Studio Esti.

Gwiazdą Festiwalu i przewodniczącym jury był piosenkarz Bartosz Wrona, znany z muzyki do serialu Barwy Szczęścia, dawnego boysbandu Just 5, a najbardziej z hitu „Jedna na milion”, Bartek uświetnił koncertem festiwal , oprócz niego w jury zasiedli: pianista Studio Esti Czarek Górski i Dominika Ptak - mała Artystka - debiutantka Opolska, podopieczna Estery Naczk.

W kategorii wiekowej 4 - 9 zaprezentowało się 22 wykonawców , z czego kilkoro najmłodszych zaśpiewało przy akompaniamencie Pana Czarka Górskiego. Jury postanowiło przyznać NAGRODĘ UŚMIECHU Roksanie Frątczak, która już kolejny raz jest laureatką Festiwalu Dzieciaki Talenciaki, nagroda lekcji gry na pianinie i płyta Bartka Wrony powędrowała na jej dłonie. NAGRODA SPECJALNĄ zdobyła Anastazja Kania, która została nagrodzona wraz ze swoją siostrą Różą Kania ( najmłodszą uczestniczką festiwalu) nagrodą posła Pawła Suskiego - sesją foto. Dziewczyny, Studio Esti nagrodziło darmowymi, miesięcznymi zajęciami w Studio Esti.

Kategorii 10 - 13 lat, była najliczniejsza. Wystapiło 28 dziewczynek. Jury wyróżniło NAGRODĄ UŚMIECHU Nadię Rzeczkowską oraz Magdalene Brożek, a NAGRODA SPECJALNA powędrowała szczęśliwie do Roksany Nowokuńskiej, której Studio Esti zasponsorowało teledysk do nagranego coveru i miesięczne zajęcia w Studio Esti . Madzia nagra kolejny cover w Studio Nagrań w Wałczu, a Nadia dzięki umiejętnościom fotograficznym sponsora imprezy, Posła Pawła Suskiego może liczyć na piękną czarno-białą sesję foto.

Kategoria 14 - 17 obfitowała w same diamenty. Spośród 16 uczniów Studio Esti najlepszą według jury, okazała się Julka Nowosad z Piły, która otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ, nagranie coveru, do niego klipu oraz zaproszenie na premierę płyty „Perełka”, na której Julka zaśpiewa jeden z utworów autorskich Estery Naczk, przy akompaniamencie Piotra Belaka, aranżera krążka. NAGRODĘ SPECJALNĄ otrzymał także Dawid Dąbrowski , który pojedzie ze swoją instruktorką w podróż na festiwal piosenki. Trzymajcie za niego kciuki. NAGRODĘ UŚMIECHU zdobyła Julia Zielińska za brawurowe wykonanie hitu Margaret „Byle jak”. Wszystkie dzieci mogą liczyć na miesięczne, darmowe zajęcia w Studio Esti.

- W tym konkursie nie ma przegranych, to moje Perły i wyjątkowe artystyczne dusze, każdy z osobna, na swój indywidualny, cudowny sposób. Festiwal, który ponownie udało mi się zorganizować , to prezent dla tych Talenciaków za ich pracę, to ich próba sprawdzenia się przed najbliższymi z otoczenia, przed kolegą i koleżanką z tej samej paczki. Uwierzcie, że to wielkie wyzwanie. Dzieciaki znają się i wspólnie chodzą na zajęcia, ale próba , a występ to dwie różne sprawy. Mam szansę, by oswoić Je z tremą przed występem, z regulaminem konkursowym, którego trzeba się trzymać, bo przecież dzieci miały trudne zadanie , występ tylko 2 minutowy! Przez konkurs uczą się także najważniejszej rzeczy,która jest nieodłącznym elementem życia - przegrywania. Nie wszyscy mogą być najlepsi, ale w tym moim, naszym muzycznym świecie wiele zależy zwyczajnie od gustu oceniającego. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki od Posła RP Pawła Suskiego. Wałeckie Centrum Kultury zadbało o wspaniały klimat i profesjonalne nagłośnienie. Dziękuje serdecznie patronom medialnym wydarzenia - gazecie Extra Wałcz i Tygodnikowi Pilskiemu oraz Telewizji Asta.

Zapraszam na premierę I płyty autorskiej Studio Esti już 20 maja. Premiera odbędzie się w przekazie „na żywo” online, a piosenki zamieszczone na krążku, zostaną umieszczone na stronce www.studioesti.com.pl , by każdy z Państwa i waszych dzieci mógł do niej dotrzeć. Dodam jeszcze, iż na płycie umieszczamy wersje instrumentalne utworów, zatem za rok na naszym festiwalu i konkursach w Polsce mam nadzieje, że usłyszycie właśnie te piosenki. Zatem do usłyszenia  - mówi Estera Naczk, właścicielka Studio Esti.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group