O podatkach i ubezpieczeniach społecznych

14.04.2018   Autor: Michał Kępiński
---

“Podatki i ubezpieczenia społeczne. Fakty i mity” – to temat spotkania otwartego z dr hab. Robertem Gwiazdowskim. Przewodniczący rady nadzorczej związku przedsiębiorców i pracodawców mówił także o uchwalonej Konstytucji Biznesu.

- Pewne rzeczy w tej konstytucji są powtórzeniem tych zapisów, które już istnieją chociażby w konstytucji, która niestety nie była przestrzegana tak jak być powinna. Słynne domniemania prawa przedsiębiorcy, że wolno wszystko co nie jest zabronione dają się wyprowadzić wprost z konstytucji z 1997 roku. Nie mieliśmy jednak skłonności do tego, aby sądy orzekały bezpośrednio na tej konstytucji. - mówi dr. hab. Robert Gwiazdowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Robert Gwiazdowski spotkał się w środę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile ze studentami i przedstawicielami Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Wykład dotyczył między innymi reformy emerytalnej, podatków i konstytucji biznesu. Robert Gwiazdowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doradcą podatkowym jak również komentatorem wydarzeń gospodarczych i politycznych. Autor książek „Sprawiedliwość a efektywność opodatkowania: pomiędzy progresją a podatkiem liniowym” czy „Emerytalna katastrofa i jak się chronić przed jej skutkami”

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group