Pilanie Kresowianom - trwa zbiórka darów

09.03.2018   Autor: Jakub Sierakowski

Trwa kolejna odsłona akcji „Pilanie Kresowianom”. Ma ona na celu niesienie pomocy Polakom mieszkającym na Wschodzie. Akcję organizują środowiska patriotyczne i kibicowskie, a zaangażować może się w nią każda chętna osoba.

- „Pilanie Kresowianom”, to akcja charytatywna na rzecz Polaków na Kresach, na tych pozostałościach Polski, które nie zostały włączone w teren III RP po drugiej wojnie światowej. Potrzeby tamtych terenów są ogromne. Mimo że tamtejsi Polacy mają wielkie serca, to i mają niestety wielkie potrzeby, by żyć w dogodnych warunkach. To nie jest nasza pierwsza akcja, to jest już trzecia z kolei, która ma na celu wsparcie tamtych rejonów - wyjaśnia Michał Zimny z Młodzieży Wszechpolskiej.


Potrzebna jest przede wszystkim chemia gospodarcza, zabawki i książki dla dzieci oraz artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Gotowe paczki zostaną zawiezione do polskiej szkoły w Mościszkach na Wileńszczyźnie, gdzie trafią do ponad setki uczniów. Zbiórka potrwa do 22 marca – rzeczy można przynosić do sklepu patronackiego Lecha Poznań na ulicy Buczka. Niedługo planowane jest otwarcie także nowych punktów zbiórki, również poza Piłą. Akcję organizuje Młodzież Wszechpolska wraz z patriotami z Piły, Trzcianki i Złotowa, a także pilski fanklub Lecha Poznań.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group