Asta Video Fest

Ministerstwo dołoży do ośrodka radioterapii?

09.03.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Dobre informacje dla Regionalnego Ośrodka Radioterapii w Pile przekazał podczas konferencji prasowej poseł Marcin Porzucek. Pojawiła się szansa, że Ministerstwo Zdrowia sfinansuje zakup potrzebnego akceleratora.

– Ministerstwo Zdrowia będzie ogłaszać konkurs na zakup sprzętu dla radioterapii i często było tak, że placówki nowe, nie mogły ubiegać się o zakup tego sprzętu. Na dobrą sprawę zgadzano się i w postępowaniu mogły brać udział jedynie placówki, które chciały wymienić swój stary sprzęt na nowy. My potrzebujemy nowego sprzętu, nowego akceleratora tak, aby w 2019 roku po 9 latach oczekiwań, wreszcie ta radioterapia w Pile mogła zacząć funkcjonować - zapewnia Marcin Porzucek, poseł na Sejm, Prawo i Sprawiedliwość.

Koszt takiego akceleratora to mniej więcej kwota 10 milionów złotych. Większość tej kwoty mogłoby pokryć Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Wszystko zależy jednak od postępowania konkursowego, które zostanie ogłoszone. Poseł Porzucek złożył jednocześnie deklaracje, że jeżeli po wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość będzie współrządzić województwem wielkopolskim to środki na sprzęt dla radioterapii na pewno się znajdą.

Poseł przekazał także stanowisko Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zatwierdziło aktualizację Planu Wieloletniego do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Na liście znajduje się między innymi budowa hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile. Uzyskanie 70 proc. dofinansowania do realizacji tej inwestycji to jednak nadal melodia przyszłości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group