Oskarowa noc. Trzymamy kciuki za "Twojego Vincenta"

04.03.2018   Autor: AK
---

"Twój Vincent" z szansą na Oskara. W brytyjsko-polskiej produkcji główną rolę zagrał Robert Gulaczyk, aktor pochodzący z Trzcianki. To nie jedyny lokalny akcent w tym filmie.

„Twój Vincent” opowiadający o życiu Vincenta van Gogha od początku zdobywał uznanie szerokiej publiczności. W rolę Vincenta van Gogha wcielił się aktor teatralny Robert Gulaczyk. Aktor pochodzący z Trzcianki użyczył swojemu bohaterowi nie tylko głosu, ale też i twarzy.

To nie wszystkie “nasze” akcenty w tym filmie. Małego Vincenta zagrał Borys Dominiak… chłopiec z Wałcza. W realizacji filmu brała udział także Anna Kluza. Malarka odpowiedzialna m.in. za namalowanie portretu Vincenta promującego film urodziła się w Czarnkowie, a mieszkała kilka lat w Tucznie.

90. jubileuszowa gala oskarowa rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles.

Roberta Gulaczyka zobaczymy też w najnowszej produkcji TV ASTA "Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież". Aktor nie zastanawiał się nad przyjęciem tej propozycji.

– Chłopaki obudzili we mnie, jakiegoś rodzaju patriotyzm lokalny i nie związanego z samym powstaniem i działaniami wojennymi, bo tego typu rzeczy są mi raczej dalekie, ale jakby z tym miejscem, z tym, że Trzcianka jest blisko, Piła jest blisko i ich wcześniejsza produkcja Czarnków odzyskany, więc wszystko to są mi bliskie miasta, więc tak, ten patriotyzm lokalny się obudził i się strasznie cieszę, bo mam też powrót do przeszłości – zapewnia Robert Gulaczyk.

Tej z czasów młodości, bo Robert w Trzciance się wychowywał, a w Pile, w Teatrze Wirtualnym uczył się aktorstwa.

fot. Łukasz Januszewski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group