Zmiana organizacji ruchu na trasie Piła-Kaczory

11.02.2018|Autor: Redakcja

Dobre wieści dla podróżujących na trasie Piła – Kaczory. Już w przyszłym tygodniu zmieni się organizacja ruchu na ulicy Wawelskiej, co skróci podróż. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zmiany te nie wejdą w życie od 11 lutego.

Deklarowaliśmy, że wydarzy się to do niedzieli. Także i pogoda wpływa trochę na to, że umocowanie tych nowych oznakowań jest utrudnione, bo ziemia jest po prostu skuta lodem. Myślę, że w przyszłym tygodniu te rzeczy zostaną wszystkie sfinalizowane i wtedy ta nowa organizacja zostanie wdrożona. – mówi Jolanta Sobieszczyk z pilskiego Urzędu Miasta

A polegać ona będzie na tym, że z Piły do Kaczor będzie można dojechać również ulicą Wawelską skręcając w prawo ze zjazdu z obwodnicy drogi krajowej nr 11 właśnie w ul. Wawelską. Natomiast jadąc z Kaczor do Piły ruch będzie możliwy nadal wyłącznie ul. Młodych. Nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone z pewnymi ograniczeniami: nie będą mogły wjeżdżać tam samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości, ponieważ to jest nadal plac budowy i toczą się tam roboty budowlane, a wraz z wiosną będą coraz bardziej intensywne. Oczywiście wszyscy uczestnicy ruchu będą musieli zachować ostrożność również ze względu na brak ostatniej, ścieralnej warstwy jezdni. Remont zgodnie z umową powinien zakończyć się w IV kwartale bieżącego roku.​

W pierwszym komunikacie podaliśmy, że ruch ul. Wawelską ze zjazdu z DK nr 11 w kierunku Kaczor będzie odbywał się dwukierunkowo. Zostaliśmy błędnie poinformowani przez inwestora robót, Gminę Piła. Za błąd przepraszamy.

Przeczytaj więcej o: piła droga, Piła Kaczory, piła wawelska, remont piła kaczory, wawelska zmiana

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Brak słów na takie informacje.

  Materiał tvasta wnoszący tyle, że nic nie wnoszący.
  Na konkurencyjnych stronach wyjaśnienie sprawy. Po prostu Głowski próbował wejść w nie swoje kompetencje i dodatkowo ośmieszył go sam wykonawca robót – gdyż złożył 6 stycznia wniosek o ruch w jednym kierunku do Kaczor:)

  Argumentacja Pani dyrektor Wydziału: bezcenna: w XXI wieku nie można w zmrożony 5 stopniowym mrozem wbić znaku drogowego:)

  • hahahaaa

   no nie można bo to trudne rzeczy/czynności są, niemożliwe do wykonania w kraju nad Wisłą/Gwda itp.

 • !

  umocowanie tych nowych oznakowań jest utrudnione, bo ziemia jest po prostu skuta lodem.Radzę iść po instrukcję do GRABARZY oni wytłumaczą jak to się robi.Nieboszczyków nie składują do wiosny gdy przyjdzie odwilż.

 • Krzysztof gustaw

  Wcześniej do tekstu dołączone było wideo z kompromitującą wypowiedzią p. Sobieszczyk, teraz zniknęło. Czyżby był telefon z UM. Stach się bać, jeśli w urzędzie pracują ludzie o podobnych kompetencjach jak w/w pani.