Dla kogo czytaki?

21.01.2018   Autor: Artur Maras
---

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile otrzymała dwa CZYTAKI. Urządzenia te pozwalają osobom niewidomym i słabowidzącym wysłuchanie książek mówionych. Jest to pierwsze miejsce w regionie z możliwością wypożyczenia tego typu sprzętu.

- Wraz z urządzeniami otrzymaliśmy dostęp do 1500 nagrań książek. Oba urządzenia są bardzo proste w obsłudze, posiadają kartę pamięci, na którą bibliotekarz wgrywa te cyfrowe książki i czytelnik może sobie w domu już je samodzielnie odsłuchiwać - mówi Katarzyna Staniak-Stelcer z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

W zbiorze liczącym 1500 pozycji, każdy może znaleźć coś dla siebie. Nagrania zawierają literaturę piękną, dziecięcą, młodzieżową, czy popularno-naukową. Biblioteka przystąpiła do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, dzięki czemu zostały one ofiarowane placówce wraz z elektronicznym zbiorem książek. Czytaki będą wypożyczane osobom z wadą wzroku posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Co więcej z bazy cyfrowych nagrań, które otrzymała biblioteka, mogą także korzystać osoby, które posiadają takie urządzenie w domu. Urządzenia wraz z książkami wypożyczyć można w Dziale Zbiorów Multimedialnych. Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group