Asta Video Fest

Blisko 8 milionów na inwestycje

14.01.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Dwa parkingi, sala gimnastyczna, ścieżka rowerowa i wewnętrzna obwodnica miasta to wszystko w ramach budżetu gminy Wysoka na 2018 rok. Miasto na inwestycje przeznaczy blisko 8 milionów złotych. 

Muszę powiedzieć, że jak na naszą gminę tych zadań jest dużo, także kwotowo. W budżecie na dzień dzisiejszy mamy zaplanowane prawie 8 milionów złotych, co  przy budżecie normalnym 18 milionów to prawie 50 procent. Muszę powiedzieć, że inwestycje stanowią około 30% budżetu naszej gminy także, troszkę mieszkańcom poprzeszkadzamy, ale mam nadzieje, że dzięki temu będzie im dużo lepiej. - mówi Marek Madej – burmistrz Wysokiej

W zaplanowanych na ten rok inwestycjach znajdzie się między innymi budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Czajczu, za kwotę ponad 2 milionów złotych. Do wsi łatwiej się będzie dostać również rowerem, dzięki nowej ścieżce rowerowej z Wysokiej. A w samym mieście powstaną dwa nowe parkingi. Jeden z nich zostanie wybudowany obok Urzędu Miasta i Gminy, drugi zaś przy szkole podstawowej. Powstanie także nowa ulica Akacjowa, która będzie pełniła funkcję wewnętrznej obwodnicy Wysokiej. Łącznie na inwestycje związane z polepszeniem mobilności w gminie przeznaczono 3.5 miliona złotych. Zmodernizowana zostanie również sieć kanalizacji sanitarnej w Wysokiej i hydrofornia w Młotkowie. Te inwestycje pochłoną kolejne 2 miliony złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group