Kradł w marketach. Został zatrzymany

10.12.2017   Autor: Artur Maras
---

Pilska policja zatrzymała mieszkańców Piły w wieku 28 i 31 lat. Jeden z mężczyzn, jest podejrzany o kradzieże różnego rodzaju produktów z marketów na terenie Piły oraz Złotowa. Wartość skradzionego mienia oszacowano wstępnie na kwotę kilku tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy pełnili służbę na terenie miasta. Gdy patrolowali obrzeża Piły, w pewnym momencie zauważyli pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Na widok mundurowych, panowie zaczęli zachowywać się dość nerwowo . Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest przyczyną nienaturalnego zachowania mężczyzn.

Podczas kontroli, w pojeździe funkcjonariusze ujawnili różnego rodzaju produkty spożywcze, kosmetyczne oraz odzież. Nie potrafili udzielić policjantom odpowiedzi na pytanie skąd mają przewożony towar. W związku z tym mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile. W czynności włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili, że mienie pochodzi z kradzieży, do której doszło tego samego dnia w jednym z marketów na terenie Złotowa.

Jeden z mężczyzn przyznał się do kradzieży. Drugi został przesłuchany w charakterze świadka. Jak ustalili pilscy kryminalni to nie była jedyna kradzież. 31-latek, kilkakrotnie odwiedził markety w Pile i za każdym razem kradł różnego rodzaju artykuły spożywcze i chemiczne. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

Jak oświadczył zatrzymany mężczyzna, będąc w obiektach handlowych, podchodził do sklepowych półek i wybierał konkretny asortyment. Trzymając w rękach skradzione mienie, wykorzystywał moment, w którym klienci wchodzili do sklepów, a on wybiegał wtedy tymi samymi drzwiami. W trakcie wykonywanych czynności, pilscy kryminalni odzyskali część skradzionego mienia. Teraz 31-letni mężczyzna odpowie za swoje czyny. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.

 

źródło: KPP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group