Asta Video Fest

Portret w Trzciance - wystawa pokonkursowa

05.12.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

W Trzciance można oglądać wystawę XXII ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PORTRET”. Do Trzcianeckiego Domu Kultury przesłano ponad pół tysiąca prac. W tym roku królowała fotografia czarno-biała.

- Trzcianka ma ogólnopolski konkurs jeden z najdłużej istniejących w Polsce, to rzadko się zdarza. Konkurs w którym biorą udział artyści fotograficy, biorą udział fotoreporterzy, biorą udział profesorowie wyższych uczelni artystycznych i też biorą udział ambitni fotoamatorzy. Pięćset-siedemdziesiąt prac nadesłanych na nasz konkurs - tłumaczy Henryk Król, organizator ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „PORTRET”.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobył Jakub Wawrzak z Torunia, drugie Aleksandra Łaszuk z Warszawy. Trzecia nagroda trafiła zaś do mieszkanki Trzcianki Alicji Augustyn-Sikorskiej za pracę zatytułowaną XXX.

Konkurs „PORTRET”od ponad 20 lat wyróżnia się bardzo wysokim poziomem prac i różnorodnością postaw twórczych fotografików z całej Polski. Wystawę ponad 30 wyróżnionych artystów można obejrzeć do 15 grudnia w galerii Trzcianeckiego Domu Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group