Staszice 2017 rozdane!

24.11.2017   Autor: Paweł Różycki

Po raz trzynasty Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski przyznała statuetki Staszica wyróżniającym się przedsiębiorcom, instytucjom, organizacjom i osobom działającym na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Wzorem ubiegłego roku, tak i tym razem Gala Finałowa została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA.

23 listopada podczas gali finałowej, odbywającej się w Hotelu Gromada w Pile, wręczono nagrody Staszica w dziesięciu kategoriach.

W kategorii „Wybitne przedsięwzięcie regionu północnej Wielkopolski” statuetka powędrowała do rąk zastępcy prezydenta Piły Beaty Dudzińskiej za projekt „Pracuj w Pile”. Nagroda została przyznana za zainteresowanie mieszkańców regionu ofertą pilskiego rynku pracy.

Najlepszym producentem okazała się firma Jenox Akumulatory sp. z o.o. Kapituła konkursu doceniła podnoszenie i ulepszanie jakości produktów laureata, wprowadzanie nowoczesnych technologii w dziale konstrukcyjno – wdrożeniowym i stworzenie optymalnej oferty produktowej oraz serwisowej.

Wyróżnienie w kategorii „Usługa” otrzymała firma Zakład Przecierania Drewna Usługi Handlowe Leśne i Transportowe Zenon Dziuba oraz Ośrodek Edukacji Zawodowej u Stodolnych sp. z o.o. Statuetkę Staszica z rąk Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorza Marciniaka odebrał Zbigniew Pawłowski prezes zarządu ImProvia sp. z o.o. za stałe udoskonalanie swoich usług oraz bardzo dobrą opinię wśród klientów i kontrahentów.

W kategorii „Handel” wyróżnienie otrzymała firma Top Fence Jarosław Grześkowiak, a nagroda główna trafiła do Jarg – Mot Górka za fachowość, solidność oraz miłą i przyjazną atmosferę podczas obsługi klienta.

Najbardziej „Dynamiczną firmą” okazała się Agencja Artystyczna VIVO. Kapituła konkursu doceniła laureata za bardzo dynamiczny rozwój, szeroką gamę usług w branży muzyczno – rozrywkowej oraz przygotowanie i realizację wielu imprez nie tylko na rynku lokalnym. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały Akademia Zdrowia i Urody MAGIK Magdalena Perec i Piekarnia Hania Hanna Stepnowska.

Staszic w kategorii „Odpowiedzialność Społeczna i Ochrona Środowiska” przypadł Repair Cafe w Pile. Nagroda została przyznana za pierwszą w Polsce inicjatywę, które na całym świecie skupia lokalne projekty pod hasłem: „Do wyrzucenia? Nie ma mowy!”. Projekt ten pozwala na naprawę sprzętu, który zalega w domach, a może jeszcze służyć długie lata. Wyróżnienie w tej kategorii uzyskał Klaster Turystyczny Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski „Dolina Noteci”.

Najbardziej innowacyjną i zaawansowaną technologicznie firmą okazała się firma Anpire Investments sp. z o.o., która wybudowała na terenie miasta bardzo nowoczesny budynek biurowo – usługowy klasy A ONYX Business POINT. Wyróżnienie w kategorii „Innowacje i technologie” kapituła przyznała Devpark sp. z o.o.

Osobowością roku został dr Paweł M. Owsianny, którego doceniono za wpływ na rozwój gospodarki, kultury i sportu w regionie północnej Wielkopolski oraz za wrażliwość społeczną i ponadprzeciętność w dawaniu siebie innym.

„Markę Północnej Wielkopolski” wybrali internauci w głosowaniu na portalu www.asta24.pl. Najwięcej głosów otrzymała firma Termetal Piotr Glaner sp. k., za nią uplasowały się Polster sp. z o.o., Karpol sp. z o.o. oraz Swisspol sp. z o.o.

W ostatniej specjalnej kategorii kapituła konkursu doceniła całokształt działalności na przestrzeni lat. „Nagrodę Honorową” kapituła przyznała firmie Grapil spółka jawna za ponad 25 lat działalności z szacunkiem dla środowiska oraz zdrowia i życia człowieka.

Podczas gali finałowej rozstrzygnięto również konkurs „Młody przedsiębiorca” organizowany przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski przy wsparciu prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Konkurs polegał na przygotowaniu biznesplanu przez uczniów i studentów szkół znajdujących się w Pile, co miało na celu promocję i naukę przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Współzawodnictwo wygrał Marcin Grabowski z Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile za biznesplan firmy „AVIATOS” zajmującej się prowadzeniem parku przeznaczonego dla dronów oraz prowadzeniem sklepu internetowego dla pasjonatów bezzałogowych statków powietrznych. Pozostałe miejsca kolejno zajęli Klaudia Sokołowska i Gracjan Zygmunt, Oliwia Pasierbska, Mariusz Korpala, Rafał Hammling, Piotr Gut i Adrian Stachowicz.

Gala Finałowa po raz drugi w historii została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA. Relację na żywo z tego wydarzenia przeprowadziła TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group