Nowe legitymacje dla niepełnosprawnych

21.11.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Od 1 sierpnia legitymacje osób niepełnosprawnych są przyznawane na nowych zasadach. Weszły też w życie przepisy zmieniające ich wygląd. Od teraz niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu ulg i zniżek nie tylko na terenie kraju, ale także całej Unii Europejskiej.

Obowiązywać będzie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jest skonstruowana w trzech językach: angielskim, francuskim i polskim. Natomiast co będzie istotne osoby, które taką legitymacją będą się posługiwały one mają zapewnioną większą dyskrecje. Dane, które są umieszczane na tej legitymacji one są w określony sposób anomizowane - tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Rocznie Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Pile wydaje około 4 tysięcy orzeczeń dla mieszkańców z powiatu pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Tylko w ubiegłym roku niespełna tysiąc osób otrzymało legitymacje.

O dokument może ubiegać się każda z osób, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Legitymacja wystawiana jest bezpłatnie, jedynie za wydanie duplikatu należy wnieść opłatę w wysokości 15 złotych. Wniosek o wydanie legitymacji można pobrać na tej stronie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group