Patriotyczna Brać dla Aleppo

12.11.2017|Autor: Michał Kępiński

W Pile z inicjatywy posła Grzegorza Piechowiaka powstało Stowarzyszenie „Patriotyczna Brać”. Pierwszym działaniem będzie wsparcie salezjańskiej szkoły w Allepo w Syrii i zbiórka pieniędzy na jej odbudowę.

Chcieliśmy się włączyć w ten patriotyzm Polski, żebyśmy również tu mogli go krzewić, dlatego na początek inicjatywa Balu Niepodległości, przypomnienie sobie, jak było w latach 20 i 30. W ten sposób również wszyscy goście mają mieć symbole narodowe, ale też właśnie ten patriotyzm się przejawia przez to, że chcemy pomagać innym – wyjaśnia Grzegorz Piechowiak, poseł na Sejm RP.

I stąd pomysł by na Balu Niepodległości w Hotelu Gromada zorganizować licytacje, z których dochód zostanie przekazane na odbudowę szkoły salezjańskiej w Aleppo. „Patriotyczna Brać” przygotowała także ulotkę SOS dla Syrii, w której nawołuje do pomocy dzieciom i młodzieży z tego arabskiego państwa. W przyszłości Patriotyczna Brać chce wystąpić do prezydenta o uhonorowanie pani Grabowskiej – mieszkającej w Pile kobiety, związanej z działalnością Żołnierzy Wyklętych. Stowarzyszenie planuje też m.in. organizację konferencji o życiu i działalności księdza Bolesława Domańskiego.

Przeczytaj więcej o: bal niepodleglosciowy pila, grzegorz piechowiak patriotyczna brac, patriotyczna brac dla aleppo, zbiorka na szkole w aleppo

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.