Nowe boiska na osiedlu Górnym już gotowe

17.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Zeszłoroczny budżet obywatelski na finiszu. Zadania, które wybrali mieszkańcy Piły w ubiegłym roku zostały już niemal w całości zrealizowane. Łącznie za niemal 3 mln złotych w różnych częściach miasta uda się wykonać 26 zadań.

Oficjalnie do użytku został oddany wyremontowany kompleks boisk przy ul. Złotej na osiedlu Górnym. To inwestycja na którą mieszkańcy tego osiedla czekali od lat.

- Dwa zadania, które zostały tu zrealizowane. Jedna związana z przebudową nawierzchni boiska, druga nawierzchnia obok, boisko wielofunkcyjne, myślę, że szczególnie ten rejon bardzo mocno się zmienił w ostatnim czasie - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Z tej okazji na boisku rozegrano okolicznościowy mecz pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej numer 6 i 7. Obiekty zyskały m. in. nową syntetyczną nawierzchnię oraz ogrodzenie. Te dwa zadania zostały wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

- Zdecydowana większość zadań, które pilanie w ubiegłorocznej edycji pilskiego budżetu obywatelskiego do realizacji już została zrealizowana przez służby miejskie. Możemy mówić, że 23 zadania z 26, są albo już zrealizowane, albo za chwilę będą zakończone - zapewnia Bartek Mirowski, koordynator budżetu obywatelskiego w Pile.

Jak plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 6 przy ul. Żeleńskiego. Trzy zadania ze względów logistycznych najprawdopodobniej zostaną przeniesione na przyszły rok. Mowa tu o rozbudowie bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5, budowie boiska bocznego przy stadionie MOSiR oraz miasteczka ruchu drogowego przy SP nr 3.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group