Szósty pogrzeb dzieci utraconych w Pile

09.10.2017|Autor: AK

W najbliższą sobotę na Cmentarzu Komunalnym w Pile odbędzie się pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem. Pochówek zaplanowano w przeddzień Dnia Dziecka Utraconego.

To już szósty pogrzeb dzieci utraconych w Pile. Msza św. o godz. 11.00 w parafii św. Jana Bosko, a następnie uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy Pomniku Dzieci Utraconych.

– Do tej pory w Pile pochowano ciała 86 dzieci utraconych. Pogrzeby te odbywają się dwa razy do roku na koszt gminy na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie – informuje ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Msza św. sprawowana w intencji rodziców po stracie dziecka w Pile odprawiana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 w kościele pw. św. Józefa.

Przeczytaj więcej o: cmentarz komunalny w pile, dzieci utracone, dzieci zmarłe przed narodzeniem, pogrzeb dzieci utraconych, pomnik dzieci utraconych, Szósty pogrzeb dzieci utraconych w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kajos

  teraz policzmy ze raz dziennie onanizuje sie mezczyzna w wieku 14-50 lat (srednio)
  ile to juz jest straconych dzieci utraconych ?

  nasz kraj zamiast isc do przodu z swiatopogladem to sie cofa i to w zastraszajacym tepie !!!
  brak slow

  • chloniak

   Jesteś chory, nie umiesz uszanować ludzkich uczuć, jak mawia moja mama zło jest pożyczone i prędzej czym później wraca. Osobiście ci tego nie życzę ale weź się zastanów co piszesz i o czym piszesz. Nie będę ci prawił kim i kiedy powstaje dziecko. Jak twoja żona nie daj Boże straci je w 5 miesiącu to zrozumiesz, lepiej abyś zrozumiał teraz niż musiał przechodzić przez to co przeszły te rodziny.

   • kajos

    tylko ze kler caly czxas u tych rodzin rozdrapuje rany ktore sie nie goja !!!

    czas zawsze leczy rany,jedne szybciej drugie wolniej ale leczy

    zreszta nie bede tutaj wywodow pisal bo nie ma sensu
    mam inny swiatopoglad

    • chloniak

     Kler,kler kler , a byłeś na takim pogrzebie ? Jeden ksiądz, jeden jedyny, reszta to rodzice. I jeszcze ta tania wymówka o światopoglądzie, a co to ma do rzeczy, jak szanować żywych gdy nie potrafimy uszanować zmarłych, gdy kpimy z czyjegoś bólu, też mi światopogląd, to zwykłe bestialstwo by rzec najłagodniej.

    • boruch423

     Brak mi słów.. Jedynie osoba, która nie straciła dziecka może napisać, ze czas leczy rany. GOWNO PRAWDA. Czas wcale nie leczy ran! Patrzysz na inne dzieci i myślisz jakby teraz Twoje wyglądało, jakie miałoby zachowanie, co chciałoby robić w przyszłości.. Myśli zostają na całe życie – jedna wielka rana na sercu. Człowieku, więcej empatii!