Elżbieta Cherezińska w Pile mówiła... o Pile

25.09.2017   Autor: AK

Elżbieta Cherezińska spotkała się w miniony piątek z czytelnikami. Pochodząca z Piły pisarka promowała w bibliotece swoje książki.

Autorka jest absolwentką pilskiego ogólniaka. W czasach licealnych znana była jako Filipina, co dla wielu czytelników z Piły, było sporym zaskoczeniem...

- Nigdy nie podkreślałam, że kiedyś nosiłam inne imię i nazwisko. Zaczęłam pisać jako Elżbieta Cherezińska i tak zostało. To jest nieprawdopodobne uczucie przyjechać do domu. Mieszkam od 20 lat w Kołobrzegu, a teraz kiedy za chwilę spotkam się z czytelnikami tutaj w bibliotece, w której w liceum wypożyczałam książki, gdzie otworzył się dla mnie świat historii, świat literatury. Jestem podekscytowana tym spotkaniem - mówiła przed spotkaniem Elżbieta Cherezińska, pisarka.

Podczas którego promowała także dwie najnowsze książki. Harda i Królowa to wciągająca opowieść o początkach państwa polskiego.

Elżbieta Cherezińska jest też autorką bestsellerowej powieści “Korona śniegu i krwi” cyklu “Północna Droga”.

W jej dorobku jest także m.in. pierwsza biografia Szewacha Weiss’a “Z jednej strony, z drugiej strony” oraz książka “Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”, czyli dzieje getta łódzkiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group