Nowoczesne warsztaty dla uczniów w Wałczu

16.09.2017   Autor: Redakcja

Nowoczesne warsztaty powstaną w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Bankowej w Wałczu. Koszt projektu to kilka milionów złotych. Wkrótce ma zostać zakończony przetarg na tę inwestycję. 

O potrzebie rozbudowy warsztatów w budynku PCKZiU przy ulicy Bankowej w Wałczu mówiło się od dawna. Teraz dzięki projektowi przygotowanemu przez wałeckie starostwo powstanie nowoczesny dwukondygnacyjny budynek. Znajdą się w nim warsztaty między innymi budownictwa, tokarki, frezarki czy spawania. W każdej z 6 pracowni będzie mogło przebywać 15 osób.

 - Jeśli chodzi o samo nauczanie to przede wszystkim podniesie się jakość kształcenia. Pojawią się nowe maszyny i to czego w tej chwili nie mam – mówi Piotr Filipiak, dyrektor PCKZiU w Wałczu.

 A chodzi o warsztat samochodowy, którego w chwili obecnej szkoła nie posiada, a kształci na kierunku technik pojazdów samochodowych. Przyszli mechanicy muszą teraz na zajęcia jeździć do innych miejscowości. Dodatkową zaletą ma być przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozbudowa warsztatów to jednak nie jedyna inwestycja prowadzona przez powiat wałecki w zakresie oświaty. W planach są między innymi szkolenia.

- Będą to szkolenia z zakresu umiejętności miękkich. Szkolenia dla uczniów, pracowników, a także wykonywanie praktyk u pracodawcy – tłumaczy Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki

Na rozbudowę warsztatów powiat pozyskał środki unijne. Jak podkreśla starosta wałecki z nowych pomieszczeń uczniowie będą mogli korzystać najprawdopodobniej w  przyszłym roku.

 

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group