Szpitale już są w "sieci". Będzie lepiej?

15.09.2017   Autor: Redakcja

Wszystkie szpitale wielkopolskie, które zostały zakwalifikowane do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. „sieci”, zaakceptowały warunki finansowe przedstawione przez WOW NFZ.

Dziś, na dwa tygodnie przed wejściem w życie zmian w finansowaniu i organizacji świadczeń opieki zdrowotnej, zakończyły się kilkunastodniowe negocjacje z dyrektorami 49 „sieciowych” placówek.

- Szpitale, które znalazły się w „sieci” mają zagwarantowane finansowanie przez NFZ udzielanych świadczeń w formie ryczałtowej i nie będą musiały uczestniczyć w konkursach, organizowanych przez płatnika. Stabilność finansowania pozwoli na lepsze planowanie działania i zarządzanie szpitalami, powinna też poprawić koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych
- informuje Jacek Bartkowiak, biuro prasowe WOW NFZ w Poznaniu.

- Sposób wyliczenia ryczałtu na pierwszy okres rozliczeniowy był jednolity dla wszystkich oddziałów funduszu. Ryczałty na kolejne okresy mają być wyliczane nie tylko w oparciu o liczbę i rodzaj wykonanych świadczeń, będą korygowane współczynnikami związanymi z jakością leczenia - dodaje.

Szpitale z naszego regionu, które znalazły się w sieci szpitali:
– Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica,
– Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie,
– Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance,
– Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie,
– Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu,
– Szpital Powiatowy im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży,
– Szpital Powiatowy w Wyrzysku sp. z o.o.,
– 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wałczu.

Pilski szpital został wpisany z III najwyższym stopniem referencyjności, szpital wałecki widnieje jako placówka ogólnopolska, pozostałe zaś szpitale otrzymały I stopień referencyjności, co oznacza że udzielają świadczeń zdrowotnych w min. czterech podstawowych specjalnościach medycznych: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, położnictwa i ginekologii, pediatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group