Remont Okrąglaka i budowa mediateki realne?

14.09.2017   Autor: Artur Maras
---

Remont Okrąglaka i budowa mediateki dzięki rządowemu programowi? Ministerstwo Rozwoju ogłosiło nabór na projekty, które mogą wpłynąć m. in. na podniesienie konkurencyjności miast. O wsparcie resortu chce powalczyć także Urząd Miasta w Pile.

- Mieliśmy możliwość zgłoszenia dwóch projektów. Zastanawialiśmy się dosyć długo w szerokim gronie jakie to projekty można by zgłosić. W założeniu tego postępowania, mają otrzymać pomoc w postaci przygotowania oceny możliwych źródeł finansowania, formy instytucjonalno-prawnej, jak je zrealizować jak je przygotować do inwestycji - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Miasto w porozumieniu z Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku jako pierwsze złożyło do ministerstwa projekt nowej parowozowni.

Drugim jest koncepcja mediateki, która miałaby stanąć na placu Zwycięstwa. Zgodnie z projektem urbanistyczno-architektonicznym z 2015 roku, w obiekcie oprócz biblioteki i nowoczesnych multimediów znajdowałyby się także przestrzenie komercyjne. Jednak ze względu na brak środków projekt wstrzymano. Teraz pojawiła się szansa na skorzystanie z ministerialnego programu. Póki co nie jest jednak znany termin ogłoszenia zwycięskich koncepcji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group