Inwestycje w pilskiej szkole policji

14.09.2017   Autor: Michał Kępiński
---

W poniedziałek podpisano umowę, na podstawie której zostanie wybudowany akademik dla słuchaczy Szkoły Policji w Pile. Wmurowano też został akt erekcyjny. Nowy obiekt oddany zostanie do użytku w 2019 roku i pomieści 386 słuchaczy.

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego akademika pilskiej Szkoły Policji. Na budowę otrzymano dwadzieścia pięć milionów złotych z Komendy Głównej Policji. Według projektu 386 policjantów będzie miało do dyspozycji dwuosobowe pomieszczenia z łazienką. Ilość miejsc może się powiększyć o prawie sto po zagospodarowaniu poddasza. W głównej wieży budynku będzie sala szkoleniowa.

- Mam nadzieję i naprawdę ufam, że po zakończeniu inwestycji te warunki będą w skali krajowej w skali ogólnopolskiej najlepszymi warunkami - mówi insp. Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile.

Można powiedzieć wreszcie. Bo od lat mówi się o trudnych warunkach jakie panują w bursie pilskiej szkoły policji. Teraz ma się to wszystko zmienić.

– Mówimy o tych którzy są oficerami, czy podoficerami, którzy przyjeżdżają tutaj kształcić się wybitnie w kwestii kryminalnej i myślę, że oni już zasługują na to żeby warunki były dużo godniejsze - dodaje Grzegorz Piechowiak, poseł na sejm RP, Polska Razem.

Budynek ma być gotowy w 2019 roku. Prawie trzysta tysięcy złotych za projekt i dokumentację zapłacił samorząd miasta Piły. Poseł Grzegorz Piechowiak podkreśla, że w przyszłym roku może rozpocząć się projektowanie nowej Komendy Powiatowej Policji. I tu jednak nie obędzie się bez wsparcia z urzędu miasta i starostwa powiatowego.

fot. Paulina Politowska, Szkoła Policji w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group