Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej

08.09.2017|Autor: Redakcja

12 zespołów z Wielkopolski powalczy o zwycięstwo w 7 Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej, który odbędzie się w sobotę na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile.

Poprzednią edycję imprezy wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Włościanki z Białośliwia. Dzięki zwycięstwu drużyna reprezentująca powiat pilski otrzymała prawo organizacji festiwalu.

Pojawi się około sześćdziesięciu wystawców z wielu powiatów Wielkopolski, którzy będą przedstawiać swoje smaki. Temu przedsięwzięciu będą również towarzyszyły działania, które będą wspierały nasze przedsięwzięcie począwszy od koncertów zespołów na scenie, czy występów lokalnych przedstawicieli – zapowiada Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wśród nich będą wykłady między innymi o polityce rozwoju obszarów wiejskich i ich wsparcia oraz żywności lokalnej jako promocji regionów. O zwycięstwo w festiwalu powalczą reprezentacje kilkunastu powiatów z Wielkopolski. Zaplanowano również koncerty zespołów: Kombinatorzy, No to Cyk, 2magic oraz Zajefajni. Początek imprezy w sobotę o godzinie 12.

Przeczytaj więcej o: eligiusz komarowski, Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej, Koło Gospodyń Wiejskich Włościanki z Białośliwia, starosta pilski

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Kulturka

    Tradycyjnej kuchni nie znaleźliśmy, prócz jeden budy z hamburgerami. Wielka porażka