Efekt z defektu - nowy projekt Na Górze

31.08.2017   Autor: Redakcja
---

Rusza projekt artystyczno-terapeutyczny Stowarzyszenia Na Górze. Efekt z defektu - potrwa do końca listopada.

Na terenie Chodzieży w ramach projektu odbędą się trzy warsztaty artystyczno-terapeutyczne: muzyczny, ceramiczny i animacji filmowej. Najpierw zespół opracuje i nagra piosenkę pt. "Efekt z defektu", jak tytuł przedsięwzięcia.

Następnie do tego utworu zostanie zrealizowany teledysk. Będzie to animacja przestrzenna z wykorzystaniem plasteliny, a najciekawsze kadry z teledysku staną się wzorcem do wyrycia płaskorzeźb na zrobionych do tego celu płytkach ceramicznych.

Z realizacji całego projektu powstanie reportaż filmowy. Wszystko zakończy wystawa ceramicznych płaskorzeźb połączona z prezentacją teledysku i piosenki oraz reportażu.

- Osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, to w świadomości społecznej osoby z "defektem". Nasze przedsięwzięcie ma pokazać, że są one zdolne, twórcze, aktywne, efektywne - podkreśla Wojciech Retz ze Stowarzyszenia Na Górze.

Projekt jest finansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Będzie realizowany w Chodzieży przez Stowarzyszenie Na Górze od 1 września do 30 listopada.

Uczestniczyć w nim mogą osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności w każdym wieku. Stowarzyszenie zaprasza też do współpracy wolontariuszy zainteresowanych tematyką warsztatów. Zgłoszenia można wysyłać na adres: s.nagorze@gmail.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group