Dzisiaj XIX Dzień Spieczonego Bliźniaka

25.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Ponad 100 par bliźniaków jutro przyjedzie do Czarnkowa. W mieście odbędzie się już XIX edycja imprezy Dzień Spieczonego Bliźniaka. Będzie piknik pod ratuszem, parada uliczna i festyn z wieloma konkursami i koncertami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki.

- Można robić koncert Żegnaj Lato Na Rok, a można na przykład spieczone słońcem bliźniaki pieką ziemniaki czyli te wielkopolskie pyry w czarnkowskim ognisku. Takie jakby ramy i geneza tego pomysłu. A że się spodobała, że bliźniaki to kupiły, miasto także jak to gdzieś ktoś napisał bliźniaki kochają Czarnków a Czarnków kocha bliźnięta, no to kontynuujemy ją do dnia dzisiejszego. - mówi Jan Pertek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 piknikiem pod ratuszem. Tam m.in. będzie można posłuchać Czarnkowskiej Orkiestry Dętej a także poznać przybyłych z całego kraju bliźniaków. O 15.00 z placu Wolności ruszy kolorowa parada pod hasłem: „ Bliźniaki przyszłością narodu” i dotrze do parku Staszica. Tam na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji, koncerty, dmuchane zamki i konkursy takie jak: Jak dwie krople wody, Co dwie głowy to nie jedna i Moda na bliźnięta. Na scenie amfiteatru zagra zespół Wilki a wszystko dopełni wielkie ognisko z tzw. pieczoną pyrą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group