Pilanie wybrali

05.08.2017   Autor: Artur Maras

Urząd Miasta ogłosił wyniki głosowania nad wyborem zadań zgłoszonych do Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Pilanie wybrali głównie inwestycje oświatowe oraz remonty ulic i chodników.

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, oddawano głosy na zadania małe i duże. Z zadań o wartości do 30 tys. zł najwięcej głosów pilanie oddali na przebudowę chodnika przechodzącego przez cmentarz przy ul. Salezjańskiej oraz remont schodów przy baszcie przy al. Wojska Polskiego. Z zadań dużych tak zwanych osiedlowych, których wartość wynosi do 300 tys. zł najwięcej głosów oddano na przebudowę bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11 czyli dawnego ZS nr 2 oraz na przebudowę placu zabaw przy przedszkolu nr 3 w Pile czy budowę stanowiska dla autokarów i parkingu dla rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2. W tym roku większość wybranych pod głosowanie propozycji można było podzielić na dwie grupy, oświatową: - Tam mieszkańcy wybrali przebudowę placu zabaw, boisk i tego typu infrastruktury. Druga grupa to ta grupa, która zawsze była w konsultacjach dotyczących Budżetu Obywatelskiego istotna dla mieszkańców czyli chodniki, parkingi i drogi dojazdowe - mówi Bartosz Mirowski, koordynator Budżetu Obywatelskiego w Pile.

Łącznie zostanie zrealizowanych 12 zadań dużych i 10 małych za łączna kwotę niemal 3 mln złotych. W tym roku w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim udział wzięło niemal 11 300 osób. - Coraz więcej osób głosuje elektronicznie, to znaczy, że zmienia się stosunek osób składających deklarację pisemną o swoim wyborze w stosunku do osób, które głosują w taki sposób jak najbardziej przyjazny i szybki - mówi Piotr Głowski prezydent Piły.

Przez Internet zagłosowało bowiem ponad 8 tys. osób, czyli o niemal 3 tysiące więcej niż przed rokiem. Wszystkie zwycięskie zadania zostaną wpisane do budżetu miasta i będą zrealizowane w przyszłym roku. Pełna lista wybranych zadań dostępna jest na stronie Urzędu Miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group