Patrole na skuterach

23.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Na ulice miasta wyjechali zmotoryzowani mundurowi. Wspólne patrole straży miejskiej i policji prowadzone są już od kilku lat.

Ruszyli aby patrolować Piłę. Policja oraz Straż Miejska postanowiły połączyć siły i razem wyruszyć patrolować miasto na dwóch kółkach.

- Są to takie patrole, które są bardzo mobilne. One mogą dojechać wąską ścieżką, w miarę szybko. Można by jeździć rowerami z tym, że policja nie dysponuje takim sprzętem więc moglibyśmy tworzyć tylko nasze patrole - mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile

Które także w okresie wakacyjnym od kilku można zobaczyć na ulicach Piły. Wspólne patrole policji i straży miejskiej mają zwiększyć bezpieczeństwo w mieście. Mundurowi na skuterach jeżdżą do późnego wieczora.

- Służba jest pełniona od 12 do 20 przez 7 dni w tygodniu. Wstępnie planujemy, że te wspólne patrole będą się odbywały do końca września tego roku - mówi, kom. Piotr Borek naczelnik wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Pile

Podczas ich trwania mundurowi będą sprawdzać nie tylko to, co dzieje się np. na pilskiej Wyspie czy osiedlach, ale zajadą także nad pilskie jeziora.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group