Raj dla miłośników rolek, bmxów i deskorolek

21.07.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Kosztował ponad 170 tysięcy złotych, są tu atrakcje zarówno dla miłośników rolek, bmxów, a także deskorolek. Została zakończona budowa pumptracku i bowlu w Złotowie. To raj dla tych, którzy uwielbiają sporty ekstremalne.

To prawdopodobnie pierwszy taki skatepark w Polsce. Skatepark przy ulicy Szkolnej to pumptrack, czyli to tor dla rowerów oraz bowl, czyli niecka gdzie można jeździć na bmxach, rolkach i hulajnogach. To także raj dla deskorolkarzy. Oficjalne otwarcie będzie dopiero 1 września.

- Za chwilę w otoczeniu tego miejsca powstaną kolejne atrakcje sportowe: bieżnia, kolejna siłownia zewnętrzna tzw. ścieżka zdrowia. Powstanie też kolejne boisko - wymienia Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Na kortach przy ulicy Mickiewicza do końca roku nieodpłatnie udostępnione zostały dwa korty dla dzieci i minigolf.

Tymczasem takich atrakcji próżno szukać w Pile. Rampa oraz ściana wspinaczkowa przy pilskim Aquaparku zostały zdemontowane. Urządzenia były już stare, a nowe dopiero są w planach.

Wielki skatepark ma powstać przy ulicy Dąbrowskiego. Jego budowa może potrwać nawet dwa lata. Początek prac prawdopodobnie w przyszłym roku.

- Posiadamy wszystkie pozwolenia na budowę i to nie będzie tylko Skate Plaza. To rzeczywiście spory obiekt związany właśnie z tego rodzaju aktywnościami fizycznymi - wyjaśnia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału rozwoju funduszy europejskich w UM w Pile.

Znajdzie się tam także 200 metrowy tor dla rolkarzy, boiska do koszykówki i siatkówki. Zanim jednak ruszy budowa, miasto chce pozyskać 80 proc. dofinansowanie, ale zanim się to stanie radni muszą uchwalić program rewitalizacji. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Skate Plaza ma zostać wybudowana do 2019 roku, do tego momentu rolkarze, miłośnicy 2 kółek czy deskorolkarze muszą pocieszyć się ścieżkami rowerowymi i betonowymi placami w centrum miasta.

fot. materiały prasowe UM w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group