W Wałczu zagra reprezentacja Polski

04.07.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Już w środę w Wałczu rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w 5-osobowym hokeju na trawie chłopców U-16. W gronie drużyn rywalizujących o prymat na starym kontynencie jest również reprezentacja Polski. Wałcz będzie gościł młodych laskarzy przez trzy dni.

W turnieju weźmie udział czternaście zespołów z różnych krajów: Austrii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Francji, Gruzji, Litwy, Polski, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Walii i Finlandii.

Polska reprezentacja składa się z dziesięciu zawodników. Najwięcej, bo aż pięciu gra na co dzień dla UKS Jedynki Żnin. Są to: Korneliusz Nitka, Jakub Gebler, Sebastian Przybył, Mikołaj Marczyński oraz Mateusz Wiśniewski. Pozostali reprezentanci to: Dawid Zabłocki (LKS Gąsawa), Gracjan Jarzyński (UKH Start 1954 Gniezno), Eryk Bembenek (LKS Rogowo), Bartosz Zaworski (KS Warta Poznań), oraz Marcin Szczęsny (UKH Iuventa Środa Wlkp.). Selekcjonerem polskiej kadry jest Mateusz Grochal, który jest również trenerem Warty Poznań.

Zawody będą rozgrywane w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Pierwszy mecz Polacy rozegrają z reprezentacją Litwy w środę o godz. 12.00. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2018 roku w Buenos Aires.

fot. European Hockey Federation

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group