Powiat stawia na oświatę

---

Między innymi oświacie poświęcona była miniona sesja Rady Powiatu Pilskiego. Radni przyjęli „Strategię rozwoju oświaty powiatu pilskiego na lata 2017-2027” - dokument, który ma wskazywać kierunki rozwoju szkolnictwa na następnych 10 lat.

Czy ona ma być tylko dokumentem dla dokumentu, czy ona ma żyć? Ustaliliśmy, że ona będzie żyła, że będziemy co roku dokonywali analizy przy okazji informacji o realizacji zadań oświatowych. Większość rzeczy, które tu i w wskaźnikach są, będą zawierały pewne informacje, które są jak gdyby obok oświaty, czyli będą i wyniki egzaminów, bo jak mówić o najwyższej jakości, nie omawiając wyników egzaminów. - mówi Łucja Zielińska , dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Pile

Nad powstaniem dokumentu pracował zespół składający się między innymi z dyrektorów szkół, doradców zawodowych i przedstawicieli pracodawców, a także przedstawiciele rodziców i uczniów. Jednym z głównych założeń strategii jest wkomponowanie oferty edukacyjnej w warunki panujące na lokalnym rynku pracy. A samo kształcenie zawodowe jest tym, na co stawia powiat pilski. Każdy z wyznaczonych w dokumencie celów połączony jest z kierunkami działań mającymi do tego celu doprowadzić. Jednym z strategicznych założeń jest najwyższa jakość kształcenia i wychowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group