Kto wśród samorządowców zarabia najwięcej?

18.06.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Ile zarabia starosta, burmistrz, radny w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim? Ponad 2,5 miliona złotych w nieruchomościach, kilka samochodów i blisko 200 tysięcy złotych oszczędności na koncie – to majątek Mariusza Łuczaka. Najbogatszym z samorządowców w Trzciance jest właśnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

Pomimo problemów z prawem Mariusz Łuczak nadal piastuje funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, w związku z tym musi publikować swoje oświadczenie majątkowe, a wynika z niego, że jest najzamożniejszym radnym. Dieta radnego i sołtysa wsi Siedlisko to dla niego dochód w wysokości niespełna 30 tysięcy złotych. Dodatkowe dochody to 8 352 złotych renty, 2 400 zł diety z Izby Rolniczej i 6 500 złotych z działalności gospodarczej. Radny Łuczak posiada także wiele nieruchomości i samochodów o wartości co najmniej 2,5 miliona złotych.

Dla porównania drugi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Trzciance - Witold Perski otrzymał z diet nieco ponad 23 tysiące złotych. Posiada on także nieruchomości o wartości około pół miliona złotych. Natomiast przewodniczący rady Edward Joachimiak z diet otrzymał łącznie 23 tysiące złotych, dodatkowo w pracy w firmie budowlanej zarobił 15 tysięcy złotych. Przewodniczący posiada również mieszkanie o wartości 142 tysięcy złotych. A ile w zeszłym roku zarobił burmistrz Trzcianki? - Moje dochody są jedynymi dochodami jakby pracy, w Urzędzie Miejskim Trzcianki, innych dochodów nie posiadam, ale w każdym razie, ta jawność powoduje to, ze każdy może z mieszkańców obserwować czy radny się za mocno nie bogaci - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Dochód Krzysztofa Czarneckiego w ubiegłym roku wyniósł 152 tysiące złotych. Burmistrz jest także właścicielem 2 samochodów, ma też oszczędności w wysokości 68 tysięcy złotych. Podobny dochód wykazał starosta czarnkowsko-trzcianecki Tadeusz Teterus. - Pensja starosty czarnkowko-trzcianeckiego kształtuje się na poziomie około 11 tysięcy złotych brutto wliczając w to wszystkie dodatki, które staroście przysługują, co daje netto kwotę około 8 tysięcy złotych - mówi Piotr Urbaniak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

W skali roku to daje niemal 140 tysięcy złotych. Starosta posiada także nieruchomości o wartości 428 tysięcy złotych i oszczędności w kwocie 25 tysięcy złotych. Dla porównania  dochód wicestarosty czarnkowsko-trzcianeckiego Jacka Klimaszewskiego wyniósł 115  tysięcy złotych. Wicestarosta ma ponad 265 tysięcy złotych oszczędności i jest właścicielem mieszkania o wartości 160 tysięcy złotych. Przewodniczący rady powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Bogdan Tomaszewski otrzymał w sumie 23 tysiące złotych diety radnego i 44 tysiące złotych emerytury. Przewodniczący posiada także dwa samochody o łącznej wartości 25 tysięcy złotych i mieszkanie o wartości 182 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group