Wstrzymana rozbudowa Aquaparku w Pile

06.06.2017   Autor: Artur Maras
---

Urząd Miasta wypowiedział umowę firmie z Bydgoszczy, która była odpowiedzialna za rozbudowę pilskiego Aquaparku. Obecnie prace związane z inwestycją wartą niemal 11 mln złotych zostały wstrzymane.

- Pomimo wielokrotnych wezwań do przyspieszenia i intensyfikacji prac, niestety firma nie wywiązywała się z terminów. Chcemy, aby nasze inwestycje były prowadzone terminowo, rzetelnie i dobrze jakościowo. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wypowiedzeniu umowy. W tej chwili przygotowujemy przetarg na dokończenie tej inwestycji. Będziemy także dochodzić odszkodowania ze strony obecnie funkcjonującej tam jeszcze firmy
- tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Przetarg na budowę basenu sportowego przy pilskim Aquaparku, w ubiegłym roku, wygrała duża bydgoska firma. Na początku prace na budowie przebiegały sprawnie. Problemy zaczęły gdy firma z Bydgoszczy zaczęła borykać się z problemami finansowymi.

Opóźnienia w realizacji budowy miały być tak duże, że zdaniem Urzędu Miasta nie jest możliwe nadrobienie powstałych zaległości w terminie przewidywanym w umowie. Stąd decyzja o wypowiedzeniu umowy i wystąpienie na drogę sądową. Budowa nowego basenu sportowego przy Aquaparku miała zakończyć się we wrześniu tego roku, na tym etapie nie wiadomo, o ile termin ten zostanie przesunięty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group