Wałcz na dłużej z kredytem

25.05.2017   Autor: Paweł Różycki

Miasto będzie spłacać kredyt o cztery lata dłużej. Taką decyzję podjęła wałecka rada miasta podczas ostatniej sesji.

Do zwrotu pozostało jeszcze ponad dwadzieścia milionów złotych. Władze miasta chcą poprzez wydłużenie okresu spłacenia należności zmniejszyć wysokość rat, a oszczędności przeznaczyć między innymi na zbliżające się inwestycje z kontraktu samorządowego.

Rzeczywiście spłacamy bardzo regularnie kredyty od 2012 roku i w tym roku mieliśmy do spłacenia sześć i pół miliona kredytu, natomiast chcemy mieć większą swobodę finansową. To nie jest oczywiście tak, że nie mamy środków ale chcemy, że kiedy kontrakt samorządowy się fizycznie pojawi, to abyśmy mieli możliwość finansowania go nawet wtedy kiedy nie będzie zaliczki. Tego chcieliśmy i cieszymy się, że rada się do tego rozwiązania przychyliła powiedziała Bogusława Towalewska burmistrz Wałcza.

Miasto w ramach kontraktu samorządowego złożyło 9 wniosków o wartości prawie siedemnastu milionów złotych. Czternaście milionów będzie pochodziło z funduszy unijnych. W ramach projektów zaplanowano uzbrojenie terenów inwestycyjnych, zakup autobusów niskoemisyjnych i wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Realizacja zadań rozpocznie się jeszcze w tym roku, a potrwa do 2022 roku. Majowa sesja to również odznaczenie dla burmistrz Bogusławy Towalewskiej za zasługi dla związku kombatantów RP. Kombatancki krzyż zwycięstwa otrzymał natomiast wałecki Urząd Miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group