Asta Video Fest

Kto kupi półwysep?

21.05.2017   Autor: Redakcja
---

Półwysep Strączno, a w zasadzie jego część została wystawiona na sprzedaż. Wałecki Urząd Miasta ogłosił przetarg na sprzedaży działki o powierzchni ponad jednego hektara. W tym miejscu może powstać między innymi hotel.

Z zagospodarowaniem półwyspu Strączno miasto ma problem od kilku lat. Na razie zdecydowano o wystawieniu na sprzedaż części tego terenu. Dla potencjalnych inwestorów przygotowano działkę o powierzchni ponad jednego hektara. Cena wywoławcza za ten teren to pół miliona złotych. - Zakładamy, że powstanie tam obiekt pensjonatowy bądź hotelowy z infrastrukturą turystyczną - mówi Katarzyna Pyka z Urzędu Miasta w Wałczu.

Na razie jest tu łąka i las. Turystów to jednak nie przyciąga. Miasto prowadzi prace, aby doprowadzić instalację wodociągową, kanalizacyjną oraz elektryczną. W planach jest także wybudowanie drogi z prawdziwego zdarzenia. To ma w przyszłości przyciągać turystów do Strącza i Wałcza. - Życzę i mam nadzieję, że nabywca na ten teren się znajdzie i życzę mu sukcesów i żeby mu się to udało - mówi Roman Wiśniewski z Wałeckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Bo to może zachęcić kolejnych zainteresowanych kupnem działek na półwyspie. Inwestor, który kupi działkę będzie miał pięć lat na zagospodarowanie terenu. Rozstrzygnięcie przetargu ósmego września. Zainteresowani tą działką podobno już są.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group